Субота
21.09.2019
16:03
Вітаю Вас Гість
RSS     

 
ДНЗ №22 "Райдуга"
Головна Реєстрація Вхід
Корекційна робота »

Меню сайту


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Рекомендації вчителя-дефектолога

КАНЮКА ОЛЬГА ВАЛЕРІЇВНА

ПАМ`ЯТЬ 

Пам'ять – це психічна властивість людини, яка відкриває їй можливості для нагромадження досвіду. Пам'ять виявляється в запам’ятовуванні, збереженні, розпізнаванні та відтворенні явищ, процесів і психічних станів. Завдяки цій психічній властивості ми здобуваємо різноманітну інформацію, засвоюємо знання про світ і розвиваємо наші вміння та вправність.

Розвинута пам'ять у школяра – запорука успіху впроцесі навчання. Розвинувши змалку гарну пам'ять дитині не потрібно буде знову і знову перечитувати книжкові параграфи, щоб запам’ятати матеріал – досить буде прочитати тільки раз.

Завдяки запропонованим вправам дитина розвиватиме в собі одразу всі види пам’яті:

  • Слухову пам'ять;

  • Зорову пам'ять;

  • Моторну пам'ять.                                         

 

Розвиток дрібної моторики у дітей

1. Масаж. Щоденно масажуйте кисті рук дитини м’якими рухами та розминайте кожен пальчик, долоньку, зовнішній бік кисті, а також передпліччя. Це дуже корисні вправи, що чудово активізують мовні центри мозку. Крім того, такий массаж здійснює позитивний вплив на імунітет, на загальний розвиток і контакт між мамою та дитиною.

2. Квасолеві ванни. В миску чи коробку насипте квасолю або горох, киньте туди дрібні іграшки та все це перемішайте. Нехай малюк занурює руки у квасолю та витягує іграшки. Така ванна сприяє розвитку координації пальчиків.

3. Ліплення з різних матеріалів (тісто, пластилін, глина). Окрім очевидного творчого самовираження, дитина розвиває гнучкість і рухливість пальців.

4
. Ігри з крупами. Нехай малюк перебирає перемішані горох і квасолю, а потім і більш дрібні крупи, пересипає їх з однієї посудини в іншу, розтирає в руках.

5. Мозаїка. При складанні різноманітних ігор-мозаїк покращується дрібна моторика рук малюка, розвиваються кмітливість і творчі здібності.

6. Ігри та гімнастика для пальчиків. Цим веселим заняттям присвячено багато книг. Та й народна творчість подарувала нам „сороку-ворону”, „ладки”, „козу рогату” тощо. Ігри та гімнастика для пальчиків сприяють всебічному розвитку дитини, зокрема її мовлення.

7. Шнурівки. Вони чудово розвивають дрібну моторику рук, до того ж завдяки їм малюк чудово оволодіває практичною навичкою шнурування взуття. Найпростішу шнурівку можна зробити власноруч. Візьміть картон, виріжте з нього знайомий для дитини об’єкт (яблуко, їжачка тощо) та зробіть по контуру дірки за допомогою дірокола. В ці дірки малюк має просовувати шнурочки. Також можна „пришнурувати” один об’єкт до іншого (їжачок несе яблуко тощо).

8. Ігри з ґудзиками та намистинками. Нанизування на нитку намистинок, застібання ґудзиків, перебирання пальцями намиста – прості й корисні вправи для розвитку дрібної моторики рук. Можна нашити на одну тканину ґудзики різних розмірів, а на іншу – різні петельки. Дитина, застібаючи ґудзики, тренуватиме пальчики, одночасно засвоюючи поняття „великий – маленький”.

9. Пазли. Яскраві картинки розвивають увагу, кмітливість, зір і дрібну моторику рук.

10. Катання долонькою олівців, кульок по столу чи іншій поверхні. Таке заняття масажує долоні та покращує координацію рухів кисті.

Використовуйте творчий підхід, займаючись зі своїм малюком. Усі заняття супроводжуйте казками, вигаданими в ході процесу. Мовне підкріплення захоплюючих дій подвоїть ефект.
Упроваджуйте ігри на розвиток дрібної моторики рук у повсякдення: йдучи з малюком за руку, трохи масажуйте долоньку, на прогулянці дозвольте потерти пісок та зібрати у відерце дрібні камінчики, готуєте з тіста – дайте малюкові шматочок, нехай помнейого. І звичайно, багато розмовляйте з малюком, обговорюйте все, що відбувається довкола. Зовсім скоро він стане повноцінним учасником діалогу!
Веселих і корисних ігор вашій дитині та її маленьким пальчикам!

 

 

       

Затримка мовленнєвого розвитку у дітей: симптоми і лікування

Що таке затримка мовленнєвого розвитку у дітей і як вона виявляється, повинен представляти кожен батько. Чим раніше захворювання діагностовано, тим успішніше піде лікування і тим оптимістичніше будуть прогнози на майбутнє розвиток малюка.  

«Який же ти хороший, коли спиш» - консультація для батьків -  Гіперактивна дитина 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Форма входу


Пошук

Друзі сайту